Konutlarda Isı ve Ses Yalıtımı

Nüfusu yoğunlaşan şehirlerde ihtiyacı karşılamak için ortaya çıkan dikey mimari ile birlikte geleneksel şehir ve konut tarzlarından farklı olarak yeni ısıtma-soğutma, ses ve hava kirliliği problemleri ortaya çıkmıştır. Şehirlerin yoğunlaşmasından dolayı geleneksel ısıtma şekilleri terk edilerek konut hayatına uygun yeni ısıtma-soğutma şekilleri ortaya çıkmıştır. Dikey mimari tarzının şehirlere hakim olması sonrasında şehirlerde meydana gelen hava kirliliğini ve yüksek enerji giderlerini azaltmanın en pratik ve kalıcı yolu ısı yalıtımıdır.

Eskiden mevcut olmayan yeni gürültü aygıtları şehir ve konut hayatına girmiştir. Kadim şehir hayatında mevcut olmayan yeni ulaşım araçları ve makineler sokaklardan evlere farklı frekanslarda yeni ve yoğun gürültü kirliliğine sebebiyet vermektedir. Yalnızca konut dışında yeni gürültü kaynakları ortaya çıkmış değil aynı zamanda mesken dahilinde de gürültü üreten yeni cihazlar hayatımıza girmiştir. Konforlu bir yaşam alanı için dışarıdan ve diğer konutlardan komşu mahale seslerin geçişini en aza indirecek ses yalıtımı gerekmektedir.

CelluBOR hem ısı hem de ses yalıtımına tek başına mükemmel bir çözümdür. Yüksek performansı ile konutlarda doğal, bina ömrü kadar kalıcı, yekpare, nefes alabilen ve sağlıklı çözümü tek başına sağlamaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?